شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

آموزش تست سنسور دور موتور پژو با مولتی متر

آموزش تست سنسور دورموتور پژو با مولتی متر

فهرست مطالب

سنسور دور موتور یا سنسور موقعیت میل لنگ (Engine Speed Sensor یا Crankshaft Position) وظایف زیادی دارد. از جمله اندازه‌گیری تعداد دور موتور، تشخیص موقعیت پیستون ۱و ۴ واندازه‌گیری زاویه‌ی میل‌لنگ و … و ارسال این اطلاعات به ECU. سنسور دور موتور یکی از سنسورهای مهم و حیاتی در خودروهای انژکتوری می‌باشد که اطلاعات ارسال شده توسط این سنسور برای محاسبه پارامترهایی نظیر مدت زمان پاشش سوخت، زمان جرقه‌زنی، مقدار آوانس و ریتارد و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این ویدیو آموزشی 👇 یاد می گیریدکه چطور با استفاده از دستگاه مولتی متر، سنسور دور موتور پژو با موتور XU7 و ایسیو زیمنس را تست کنید.

نکات تست سنسور دورموتور پژو با مولتی متر

برای تست سنسور دورموتور پژو با مولتی متر، بهتر است در ابتدا لوله هواکش موتور را باز کنید تا به سنسور دسترسی بهتری داشته باشید.

سوکت سنسور دور موتور دارای سه پایه می باشد. پایه یک و دو مربوط به سیگنال دور موتور و پایه سه منفی شیلد می باشد که از ایجاد نویز جلوگیری می کند.

با توجه به این که سنسور دور موتور خودروهای ایرانی از نوع القایی می باشدیعنی خود سنسور مولد ولتاژ است، برای تست سنسور دورموتور پژو با مولتی متر باید دستگاه را در حالت AC یا همان برق متناوب قرار دهید.

پس از تست سنسور دور موتور، بهتر است با استفاده از دستگاه عیب یاب خطایی که در ایسیو بوجود آمده را پاک کنید.

🔥 پیشنهاد👈 ویدیو آموزش تست سنسور دور موتور پراید با مولتی متر

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

جدیدترین مقالات آموزشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا