رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5

رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5

فهرست مطالب

در برخی از خودروهای پژو پارس با موتور TU5 و مجهز به سیستم CEC، مالکان اظهار دارند پس از ترک خودرو و قفل نمودن درب های خودرو، سیستم صوتی خودرو همچنان روشن می ماند.

آموزش رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5

۱- چراغ صندوق عقب را از محل خود خارج کنید و سیم های متصل به چراغ را بررسی کنید. معمولا این ایراد در خودروهایی که چراغ صندوق آن ها دارای سه رشته سیم می باشد مشاهده می شود. (شکل ۱)

۲- سیم تک رشته متصل به چراغ صندوق عقب را برای جایگزینی دیود قطع کنید و به سر سیم های مربوطه پرس کنیدو بعد از پرس به طور کامل با چسب عایق کنید. (شکل ۲)

۳- پایه های دیود را به سر سیم ها متصل کنید. قرار گیری دیود در مسیر سیم باید به نحوی باشد که قسمت کاتد به سمت اتاق ـمیکرو سوئیچ صندوق عقب) و قسمت آند به سمت سوکت چراغ صندوق باشد. (شکل ۳)

قسمت کاتد، با یک نوار سفید رنگ مشخص شده است. (شکل۴)

۴- بعد از نصب صحیح دیود و اطمینان از رقع ایراد، دیود را به خوبی در محفظه چراغ صندوق عقب مهار کنید.

۵- در پایان کار اطمینان حاصل کنید که سر سیم ها به خوبی با چسب برق عایق شود و با بدنه تماس نداشته باشد. همچنین صحیح بودن اتصال سر سیم ها به پایه های دیود را نیز بررسی کنید.

نکات مهمی که باید درنظر بگیرید

نکته ۱: بعد از انجام اقداماتی که در بالا گفته شد، خودرو را مورد بررسی قرار دهید و از رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5 بعد از قفل کردن درب های خودرو اطمینان حاصل کنید.

نکته ۲: حتما از فعال بودن دزدگیر و چراغ صندوق عقب در قسمت پیکربندی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ اطمینان حاصل کنید و عملکرد دزدگیر و چراغ صندوق عقب را تست و بررسی کنید.

منبع:‌مستندات شرکت ایرانخودرو

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

/ 5. تعداد رای:

جدیدترین مقالات آموزشی

تقویم آموزشی SKP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
منو