شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5

رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5

فهرست مطالب

در برخی از خودروهای پژو پارس با موتور TU5 و مجهز به سیستم CEC، مالکان اظهار دارند پس از ترک خودرو و قفل نمودن درب های خودرو، سیستم صوتی خودرو همچنان روشن می ماند.

آموزش رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5

۱- چراغ صندوق عقب را از محل خود خارج کنید و سیم های متصل به چراغ را بررسی کنید. معمولا این ایراد در خودروهایی که چراغ صندوق آن ها دارای سه رشته سیم می باشد مشاهده می شود. (شکل ۱)

۲- سیم تک رشته متصل به چراغ صندوق عقب را برای جایگزینی دیود قطع کنید و به سر سیم های مربوطه پرس کنیدو بعد از پرس به طور کامل با چسب عایق کنید. (شکل ۲)

۳- پایه های دیود را به سر سیم ها متصل کنید. قرار گیری دیود در مسیر سیم باید به نحوی باشد که قسمت کاتد به سمت اتاق ـمیکرو سوئیچ صندوق عقب) و قسمت آند به سمت سوکت چراغ صندوق باشد. (شکل ۳)

قسمت کاتد، با یک نوار سفید رنگ مشخص شده است. (شکل۴)

۴- بعد از نصب صحیح دیود و اطمینان از رقع ایراد، دیود را به خوبی در محفظه چراغ صندوق عقب مهار کنید.

۵- در پایان کار اطمینان حاصل کنید که سر سیم ها به خوبی با چسب برق عایق شود و با بدنه تماس نداشته باشد. همچنین صحیح بودن اتصال سر سیم ها به پایه های دیود را نیز بررسی کنید.

نکات مهمی که باید درنظر بگیرید

نکته ۱: بعد از انجام اقداماتی که در بالا گفته شد، خودرو را مورد بررسی قرار دهید و از رفع ایراد روشن ماندن سیستم صوتی پژو پارس TU5 بعد از قفل کردن درب های خودرو اطمینان حاصل کنید.

نکته ۲: حتما از فعال بودن دزدگیر و چراغ صندوق عقب در قسمت پیکربندی خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ اطمینان حاصل کنید و عملکرد دزدگیر و چراغ صندوق عقب را تست و بررسی کنید.

منبع:‌مستندات شرکت ایرانخودرو

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *