شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

5 نکته مهم در هنگام تعویض روغن خودرو

5 نکته مهم در هنگام تعویض روغن خودرو

فهرست مطالب

تعویض فیلتر روغن خودرو

با هر بار تعویض روغن خودرو، فیلتر روغن را تعویض کنید

یک باور اشتباه و غلط در تعمیرکاران وجود دارد که هر دو بار تعویض روغن باید فیلتر روغن تعویض شود که این تنها باعث آسیب زدن به موتور خودرو شما می‌شود. شما باید در هر بار سرویس و تعویض روغن موتور فیلتر روغن را تعویض نمایید انجام این کار باعث می‌شود روغن موتور شما دیر تر تیره شود و روغن موتور شفاف تر و تمیز تر داخل موتور کار کند در نتیجه جرم در موتور نمی‌بندد و یا به اصطلاح روغن در موتور گیریس نمی‌کند با هر بار تعویض فیلتر روغن باعث می‌شود روغن جدید به آلودگی های روغن قدیمی برخورد نکند و موتور شما در حالت ایده آل تری کار می‌کند.

تعویض صافی بنزین خودرو

صافی یا فیلتر بنزین را جدی بگیرید

فیلتر بنزین از جمله قطعاتی است که سلامت بخشی از سیستم سوخت رسانی شما را تضمین می‌کند. فیلتر بنزین بین پمپ بنزین و انژکتور ها قرار دارد و وظیفه دارد تا آلودگی ها و کثیفی های بنزین موجود در باک را به سمت انژکتور های خودرو عبور ندهد در صورتی که از تعویض به موقع فیلتر بنزین غافل شوید باعث می‌شود تا انژکتور های خودرو شما دچار گرفتگی شود و هزینه چندین برابر را متحمل شوید. از فیلتر بنزین های استاندارد استفاده کنید تا دچار افت فشار پمپ بنزین و اکسیده شدن فیلتر نشوید.

از سر ریز کردن روغن موتور خودرو اجتناب کنید

اگر خودرو شما دچار روغن سوزی است و یا روغن ریزی در اولین فرصت خودرو خود را به تعمیرگاه ببرید و تعمیر کنید با اضافه کردن روغن باعث می‌شوید تا روغن داخل موتور جرم ببندد و زمان تعمیر موتور را به تعویق می‌اندازید.

معمولا در مراکز سرویس روغن برای سر ریز کردن روغن از روغن های بشکه ای استفاده می‌کنند که کیفیت مشخصی ندارند و ممکن است غلظت آن با موتور خودروی شما مطابقت نداشته باشد.

فقط از یک برند روغن موتور خودرو استفاده کنید

سعی کنید همیشه برای روغن خودرو از یک برند یا شرکت تولیدی روغن استفاده کنید به عنوان مثال اگر خودرو شما 4.5 لیتر روغن ظرفیت دارد و روغن مورد نظر شما در اندازه 4 لیتری به فروش می‌رسد 0.5 لیتری مابقی حتما از همان برند و همان روغن تهیه و به درون موتور بریزید شرکت ها و روغن های مختلف از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می‌کنند که در صورت استفاده با هم ممکن دچار واکنش شیمیایی شده و تغییر حالت دهند و در نهایت موتور خودرو شما آسیب ببیند.

به اندازه مناسب روغن بریزید

هر موتوری اندازه ی مشخصی برای روغن دارد که این مقدار را می‌توانید در دفترچه راهنمای خودرو مطالعه کنید و متوجه شوید. اضافه ریختن روغن موتور باعث کف کردن روغن و بیرون زدن روغن و کاسه نمدهای موتور و بروز روغن سوزی موتور می‌شود و همچنین کم ریختن روغن موتور باعث آسیب جدی به موتور خودرو مانند از کار افتادن تایپیت های هیدرولیکی خورده شدن میل بادامک و در نهایت یاتاقان زدن موتور شود.

مشاهده ویدیوهای آموزشی رایگان در صفحه اینستاگرام SKPPART

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *