افزایش ۲۵ میلیون تومانی و کاهش ۴۷ میلیون تومانی قیمت خودرو

کاهش قیمت خودروهای ایران خودرو افزایش قیمت خودروهای سایپا

در اکثر اوقات بازار خودرو دارای نوسانات زیادی است. اگر قیمت خودرو را در یک ماه اخیر بررسی کنیم (مرداد تا شهریور ۱۴۰۱)، قیمت خودرو حکایت از کاهش قیمت ۴ تا ۶ میلیون تومانی دارد. طبق بررسی های انجام شده دیده می شود که خودرو دنا معمولی حدود یک میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. همچنین پژو ۲۰۷ اتوماتیک تا ۴۷ میلیون تومان ارزان تر شده است!

اما برخلاف کاهش قیمت یک سری از محصولات شرکت ایران خودرو، افزایش قیمت برخی از خودروها مانند هایما S7 توربو پلاس را شاهد هستیم که چیزی حدود ۲۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است!

کاهش قیمت خودروهای شرکت ایران خودرو

اگر افزایش قیمت ۲۵ میلیون تومانی هایما S7 توربوپلاس را نسبت به ماه قبل فاکتور بگیریم، قیمت برخی از محصولات ایران خودرو در هفته جاری (۱۲ شهریور ۱۴۰۱) نسبت به (۱۸ مرداد ۱۴۰۱) اغلب کاهش قیمت ۴ تا ۶ میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

کاهش قیمت پژو ۲۰۷

در هفته اخیر خودرو پژو ۲۰۷ اتوماتیک تا ۴۷ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. اما خودروهایی هم هستند که قیمت آن‌ها تغییری نداشته مثل خودرو رانا تقریبا کاهش یا افزایش قیمت نداشته است.

افزایش قیمت تیبا سایپا

برخلاف کاهش قیمت خودروهای ایران خودرو، محصولات سایپا کمی افزایش قیمت داشته و گران تر شده اند. به عنوان مثال خودرو تیبا که یکی از خودروهای پر تیراژ هم به شمار می آید در مدل ۱۴۰۰ افزایش قیمت ۱ میلیون تومانی و در مدل ۱۴۰۱ افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی را در این هفته تجربه کرده است.

مقاله پیشنهادی:
نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو تهران سال ۱۴۰۰

جدول قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

https://skppart.com/?p=17130
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید