منظور از اسب بخار در خودرو چیست؟+ویدیو

منظور از اسب بخار در خودرو چیست؟

فهرست مطالب

سب بخار یک معیار اندازه گیری است که، برای محاسبه سرعت تولید نیرو از موتور یک وسیله نقلیه (مانند خودرو) استفاده می شود و بر سرعت انجام کار تمرکز می کند.

تعریف اسب بخار

اسب بخار یک معیار اندازه گیری است که، برای محاسبه سرعت تولید نیرو از موتور وسیله نقلیه (مانند خودرو) استفاده می شود. این یک جزء کلیدی است که برای تعیین تعداد کل مایل خودرو (مسافت طی شده) در طول عمر آن استفاده می شود. همچنین برای اطلاع راننده از حداکثر ظرفیت توان حرکت وسیله نقلیه استفاده می شود. به بیان ساده، اسب بخار این است که یک وسیله نقلیه با چه سرعتی می تواند حرکت کند.

مفهوم اسب بخار

اصطلاح «اسب‌بخار» یک واحد اندازه‌گیری بود که توسط جیمز وات (فیزیکدان و مخترع مشهور اسکاتلندی و پدر انقلاب صنعتی) در اواسط قرن هفدهم برای ارزیابی اینکه اسب‌ های سواری با چه سرعتی می‌توانند زغال‌سنگ را از معدن زغال‌سنگ بیرون بکشند، ایجاد شد. این آزمایش به عنوان کمپینی برای مقایسه قدرت ایجاد شده توسط اسب‌هایی که برای عقب‌کشی وسایل سنگین در روز استفاده می‌شد با اختراع جدید او، یعنی موتور بخار، انجام شد. بر اساس تئوری خود، جیمز وات دریافت که اگر یک اسب 1 اسب بخار قدرت داشته باشد، می تواند 330 پوند زغال سنگ را با سرعت 100 فوت در دقیقه بالا ببرد که معادل 330 پوند زغال سنگ در 100 فوت در دقیقه یا 1000 پوند زغال سنگ در 33 فوت در دقیقه است. در مدت زمان کوتاهی، وات به این نتیجه رسید که یک اسب می تواند 33000 فوت پوند در دقیقه کار کند که اینگونه است که یک واحد اسب بخار ساخته شده است.

ویدیو آشنایی با مفهوم اسب بخار 

همبستگی بین اسب بخار و قدرت موتور

اگرچه اسب بخار در اواسط قرن هفدهم پایه گذاری شد و به 33000 فوت پوند کار در دقیقه رسید، اما در عصر مدرن، ما اکنون آن را به اسبی ترجمه می کنیم که توانایی بلند کردن 550 پوند به ارتفاع 1 فوت در ثانیه را دارد. دومی استانداردی است که جیمز وات تصمیم گرفته است، زیرا اسب ها از نظر قدرت متفاوت هستند.

اسب بخار یکی از معیارهای کلیدی مربوط به قدرت موتور است. با این حال، نباید بدون همتای خود، یعنی گشتاور باشد. هر دو اغلب برای توصیف موتور و توانایی یک ماشین استفاده می شوند، اما برای اندازه گیری قدرت موتور به روش های مختلف استفاده می شوند.

گشتاور مقدار نیروی اعمال شده برای انجام کار را با نقطه کانونی آن در قدرت در مقابل اسب بخار محاسبه می کند که با تمرکز بر سرعت یا سرعت انجام کار، سرعت انجام کار را می سنجد.

تصویر خودرو در حال حرکت

اسب بخار چگونه کار می کند

آمار موجود در برگه مشخصات وسیله نقلیه مهم است. زیرا تصویری را برای خریدار به تصویر می کشد که خودرو چگونه عمل خواهد کرد و خودرو چقدر قدرت یا سرعت می تواند داشته باشد. موتوری با اسب بخار کمتر، بازده سوخت بالاتری را ارائه می دهد. در حالی که اگر راننده ای هستید که روزانه از آزادراه استفاده می کنید، ممکن است به دنبال خودرویی با اسب بخار و گشتاور بیشتر باشید تا به تولید نیروی لازم برای صعود با سرعت بیشتر کمک کند.

میزان اسب بخار و گشتاور در انتخاب وسیله نقلیه

اکنون که تفاوت بین گشتاور و اسب بخار را مورد بحث قرار دادیم، بیایید نگاهی به معنای اعداد زیر برگه مشخصات خودرو بیندازیم. در این مثال، کیا سول 2021 را بررسی خواهیم کرد که 147 اسب در 6200 دور در دقیقه (دور در دقیقه) دارد. این بدان معناست که وقتی سرعت موتور به 6200 دور در دقیقه افزایش می یابد، اسب بخار در 147 به حداکثر خود می رسد و با ادامه افزایش دور موتور کمی کاهش می یابد.

نظرات خود را با ما در صفحه اینستاگرام SKP به اشتراگ بگذارید؛

video: faradars.com ,source: kia.com

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

/ 5. تعداد رای:

جدیدترین مقالات آموزشی

تقویم آموزشی SKP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
منو