شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

لیست تجهیزات تعمیرات ecu برای تعمیرکاران ایسیو

لیست تجهیزات تعمیرات ecu برای تعمیرکاران ایسیو

فهرست مطالب

تجهیزات تعمیرات ecu، ابزار های ضروری برای شروع کار تعمیرات ایسیو هستند که یک تعمیرکار ایسیو به آن ها نیاز دارد. در این مقاله شما با تجهیزاتی که برای تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری ایسیو نیاز هست آشنا می شوید.

تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات ECU

تعمیرات ECU یک فرصت شغلی خوب مخصوصا در شرایط فعلی بازار محسوب می‌شود. اگر تعمیرکار خودرو هستید در یادگیری این کار و هم در داشتن مشتری یک قدم جلوتر هستید. همچنین این کار برای افرادی که در حوزه خودرو فعالیت ندارند نیز مناسب هست. زیرا می‌توانند با کمی تلاش و با گذراندن دوره آموزش تعمیرات ایسیو به علم تعمیر ECU دست پیدا کنند. تعمیرات ای سی یو (ECU) قدرت تحلیل شما را قوی می‌کند و به نقشه ها تسلط پیدا می‌کنید. در کنار تعمیرات ایسیو (ECU) می‌توانید خدمات دیگری را هم ارائه دهید که به درآمد های بیشتر دست پیدا ‌کنید. برای تعمیرات ای سی یو ECU نیاز به یک سری لوازم و تجهیزات جهت تعمیرات سخت افزار و نرم افزار و تست ایسیو دارید قطعات دارید.

تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات نرم افزاری ایسیو

دستگاه پروگرامر

پروگرامر tnm 7000 تجهیزات تعمیرات ecu

برای خواندن (Read) برنامه های ایسیو (ECU) ویا ریختن (Write) برنامه نیاز به یک دستگاه پروگرامر مورد اعتماد بروز و قوی داریم. از ویژگی های یک پروگرامر خوب این است که همواره در حال آپدیت و اضافه کردن برنامه و مدل های ایسیو ECU های جدید باشد که قابلیت تعمیر خودرو های روز را داشته باشیم. سرعت ریختن و خواندن برنامه از پارامتر های مهم یک پروگرامر کارآمد می‌باشد. یکی قابلیت های مهم و درآمد زا قابلیت تبدیل کردن ایسیو (ECU) است، که کمک می‌کند ایسیو خودرو های مختلف با رعایت یک سر نکات به ایسیو (ECU) خودرو دیگر تبدیل کنیم. در حال حاظر بهترین دستگاه برای این کار، دستگاه پروگرامر TNM 7000 می باشد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با پروگرامر TNM

کامپیوتر یا لپ تاپ

کامپیوتر مورد نیاز برای تعمیرات ایسیو (ECU) ملزم به داشتن سخت افزار قوی نمی‌باشد. زیرا برنامه های پروگرامر برای راه اندازی نیازمند به سخت افزار قوی گرافیکی و… نیستند و کامپیوتر های ساده از پس این کار بر می‌آیند.

دستگاه دیاگ

دیاگ تجهیزات تعمیرات ecu

دستگاه دیاگ از وسیله های بسیار واجب و مورد نیاز نه فقط در تعمیرات ایسیو (ECU)، بلکه تعمیرات دیگر حوزه های خودرو به کار می‌رود. از دستگاه عیب یاب (Diag) بابت اطمینان حاصل کردن از تعمیرات انجام شده و یا تشخیص عیب استفاده می‌کنیم. پس این امر بسیار حیاتی می‌‌باشد که خطاها و پارامتر هایی که دستگاه دیاگ به ما نشان می‌دهد دقیق و درست باشد تا تعمیرکار ایراد را اشتباه تشخیص ندهد. همچنین سرعت دیاگ در سهولت کار بسیار به ما کمک می‌کند. بروز کردن دستگاه از طرف شرکت سازنده بسیار مهم است که شما دیاگ چه شرکتی را انتخاب کنید. در شرکت ثمین خودرو، دیاگ موتور آزما ثمین با شرایط ویژه ای در اختیار شما قرار می‌گیرد و مهم ترین نکته پشتیبانی فنی تیم آموزشگاه ثمین خودرو برای خریداران ثمین خودرو می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: دستگاه دیاگ چیست؟ بهترین دستگاه دیاگ کدام است؟

تجهیزات مورد نیاز برای تعمیرات سخت افزاری ایسیو

دستگاه تستر ایسیو

تستر ایسیو تجهیزات تعمیرات ecu

دستگاه تستر ایسیو (ECU)، یکی از دستگاه های دارای الویت بسیار در حوزه تعمیرات ای سی یو (ECU) می‌باشد. همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است از این دستگاه برای تست ایسیو (ECU) استفاده می‌شود. این دستگاه تمام سنسور ها و عملگر های خودرو را شبیه سازی کرده و بدون خودرو می‌توانیم ایسیو (ECU) را روی میزکار روشن کنیم. این کار هم برای تست ای سی یو (ECU) خراب استفاده می‌شود و هم برای ایسیو (ECU) هایی که تعمیر کرده ایم، برای اطمینان از صحت عملکرد بر روی خودرو. همچنین می‌توانیم همزمان دستگاه دیاگ را به دستگاه متصل کنیم خطاها و پارامتر ها را مشاهده کنیم که در تشخیص عیب به ما کمک شایانی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با دستگاه تستر ایسیو

منبع تغذیه

منبع تغذیه برای تست های جریان کشی، برای روشن کرد ایسیو (ECU) بدون برد و غیره استفاده می‌شود. برای تعمیرات ecu از منبع تغذیه های 5 آمپر به بالا استفاده کنید تا در صورت وجود اتصالی در برد ایسیو (ECU)، منبع تغذیه شما آسیب نبیند. همچنین برای تعمیرات ایسیو (ECU) هایی که دسته سیم برای تست کردن روی تستر را نداریم به منبع تغذیه نیاز داریم.

وسایل لحیم کاری

تجهیزات مورد نیاز تعمیرات ایسیو

لوپ (ذره بین): سه مدل ذره بین در با بازار وجود دارد. یک مدل شبیه همان ذره بین های قدیمی می‌باشد که بر روی خود ممکن است چراغ ال ای دی هم داشته باشند. نوع دوم شبیه چراغ مطالعه هستند ولی دارای عدسی هستند که مناسب این کار می‌باشند و نیاز مارا بر طرف می‌کند. لوپ های دیجبتال هم وجود دارد اما با هزینه بالا تری دارند.

هیتر و هویه: یکی از تجهیزات تعمیرات ایسیو که نقش مهمی دارد دستگاه هیتر است. هیتر باد گرم تولید می‌‌کند، و برای آب کردن قلع پایه ها برای جا به جایی آی سی ها استفاده می‌شود. برای خرید هیتر هویه حتما از فروشگاه های معتبر خرید کنید زیرا که اجناس تقلبی در بازار پراکنده شده است. در صورت نیاز به خرید دستگاه هیتر با شماره ۰۲۱۶۶۸۴۴۴۷۷ تماس بگیرید.

SMD تستر: این ابزار برای تست قطعات SMD استفاده شده در برد به کار می‌رود و از مولتی متر دقیق تر عمل می‌کند همچنین کاربری ساده تری دارد.

تجهیزات تعمیرات ecu دیگر که برای تعمیرکاران ایسیو نیاز است:

 • شابلون ایسیو (ECU)
 • شابلون جی تگ
 • پنس سرکج
 • پنس سر صاف
 • تیغ جراحی
 • سیم قلع – خمیر قلع
 • مولتی متر
 • روغن لحیم کاری
 • فلاکس جامد و مایع
 • قلع کش سیمی
 • قلع کش بادی
 • فرچه

مهمترین ابزار برای یک تعمیرکار ایسیو

مهمترین ابزار تعمیرکار ایسیو، مهارت و علم تعمیرات ecu است. ابزار آلات در سهولت انجام کار کمک بسیار زیادی می کنند.  اما شما باید آشنا به مدارات و ایرادات شایع هر ای سی یو (ECU) و مسلط به نقشه خوانی و آنالیز مدارت داخلی ایسیو (ECU) و مدارات مرتبط باشید. در آموزشگاه ثمین خودرو، دوره تعمیرات ایسیو (ECU) به صورت صفر تا صد عملی و تئوری به مدت شش روز به شکل دوره نیمه خصوصی و با ظریفت محدود و ابزارآلات پیشرفته آموزش داده می‌شود. پشتیبانی این دوره با مدرس دوره و تیم آموزشگاهی ثمین خودرو بدون محدودیت صورت می‌گیرد.

چه تجهیزاتی برای تعمیرات ایسیو لازم است؟

تستر ایسیو
دیاگ
پروگرامر
کامپیوتر
هویه
هیتر
منبع تغذیه
دستگاه اسیلوسکوپ
لوپ
شابلون ایسیو(ECU)
شابلون جی تگ
پنس سرکج
پنس سر صاف
تیغ جراحی
سیم قلع – خمیر قلع
مولتی متر
روغن لحیم کاری
فلاکس جامد و مایع
قلع کش سیمی
قلع کش بادی
فرچه

نظرات خود را درباره مقاله <آشنایی با تجهیزات تعمیرات ecu> با ما در صفحه اینستاگرام SKP به اشتراگ بگذارید؛

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا