لاستیک های زمستانی چقدر دوام می آورند؟

لاستیک های زمستانی چقدر دوام می آورند؟

فهرست مطالب

لاستیک های زمستانی معمولاً به راحتی ۴ تا ۶ فصل دوام می آورند. اما، طول عمر می تواند با توجه به سبک رانندگی، شرایط جاده و غیره متفاوت باشد.

لاستیک زمستانی چیست؟

تایرهای زمستانی لاستیک هایی هستند که به طور خاص برای رانندگی در سرمای شدید و جاده های یخ زده طراحی شده اند. لاستیک زمستانی به گونه‌ای ساخته می‌شود که در برابر دمای انجماد مقاومت کنند و شرایط مختلف جاده‌های زمستانی را تحمل کند. بنابراین، با مجموعه ای از لاستیک های زمستانی می توانید احساس امنیت و ایمنی داشته باشید.

لاستیک های زمستانی معمولاً از ترکیب لاستیکی بسیار نرم و انعطاف پذیرتری نسبت به تایرهای تمام فصل ساخته می شوند. به علاوه، شیارهای آج عمیق‌تر و بلوک‌های آج پیچیده‌تری دارند که به حداکثر چسبندگی روی سطوح یخی یا برفی کمک می‌کنند. به همین دلایل، لاستیک های زمستانی هنگام پیچیدن، شتاب گیری و ترمزگیری در طیف کاملی از شرایط زمستانی به خوبی کار می کنند.

این مقاله را هم مطالعه کنید: ۹ نکته مهم برای رانندگی در زمستان.

لاستیک های زمستانی چقدر دوام می آورند؟

تایرهای زمستانی

لاستیک های زمستانی در سال‌های اخیر پیشرفت‌هایی در طول عمر آج و گارانتی مسافت پیموده شده داشته‌اند، به طوری که می‌توانید انتظار داشته باشید که تایرهای خود را برای بسیاری از فصول زمستان استفاده کنید. اما، مهم است که توجه داشته باشید که طول عمر واقعی تایرهای زمستانی بسته به سبک رانندگی، شرایط جاده و نوع وسیله نقلیه شما متفاوت است.

اگر خودروی شما در جاده های خشک یخ زده کار کند، آج لاستیک سریعتر از زمانی که خودرو در ماه های زمستان روی برف باشد، سایش می کند. همچنین کسانی که مسافت های طولانی تری را رانندگی می کنند، طول عمر لاستیک کمتری خواهند داشت. اما به طور متوسط، تایرهای زمستانی شما بدون توجه به شرایط یا شرایط، باید به راحتی بین 4 تا 6 فصل دوام بیاورند.

یک قانون کلی این است که عمق آج را بررسی کنید. هنگامی که عمق آج 5/32 اینچ یا کمتر دارید، احتمالاً نشانه این است که باید تایرهای زمستانی خود را تعویض کنید.

لاستیک های زمستانی خود را برای تابستان تعویض کنید

لاستیک های تابستانی در مقابل لاستیک های زمستانی

لاستیک های زمستانی برای دمای انجماد و بارندگی زمستانی در نظر گرفته شده اند. آنها مانند یک طلسم در جاده های یخی و مرطوب کار می کنند! اما کار با لاستیک های زمستانی در ماه های تابستان هوشمندانه نخواهد بود. شما باید لاستیک های زمستانی خود را با لاستیک های تمام فصول یا تایرهای تابستانی پس از گرم شدن دما تعویض کنید.

در هوای گرم، گرما می تواند باعث شود تا لاستیک شما سریعتر از بین برود. همچنین، دمای گرم‌تر باعث می‌شود تایرهای زمستانی شما قابلیت هندلینگ خود را از دست بدهند، زیرا نسبت به تایرهای تمام فصل یا تابستان نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند. در حالی که دمای تنظیمی برای تعویض لاستیک های برفی وجود ندارد، معمولاً توصیه می شود زمانی که دمای بالای 7 درجه سانتیگراد است آنها را تعویض کنید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که هر چهار لاستیک را برای زمستان تعویض کنید. نصب لاستیک های زمستانی فقط در جلو یا عقب خودرو می تواند راننده را در معرض خطر قرار دهد. لاستیک های زمستانی یک سرمایه‌گذاری عالی هستند، زیرا هنگام چرخاندن فرمان، ترمز و پیچیدن در شرایط زمستانی به شما اعتماد به نفس می‌دهند.

از آن‌ها به درستی نگه داری کنید تا زمستان بیاید

لاستیک ها وقتی در معرض گرما یا نور قرار می گیرند سریعتر پیر می شوند. از آنجایی که لاستیک ها مشکی هستند نور خورشید را جذب می کنند و به راحتی تا دمای 49 درجه سانتیگراد گرم می شوند. بنابراین، شما باید تایرهای زمستانی خود را در داخل خانه، گاراژ یا انباری نگهداری کنید، جایی که بتوانید آنها را از دمای نوسان دور نگه دارید.

همچنین، قبل از نگهداری لاستیک ها، حتما آنها را تمیز کنید. در حین رانندگی، تایرها انواع گرد و غبار، کثیفی و زباله‌هایی را جمع می‌کنند که می‌توانند به لاستیک های شما آسیب وارد کنند، مگر اینکه جدا شوند. از آب و صابون برای پاک کردن لاستیک خود استفاده کنید و بگذارید کاملا خشک شود.

نظرات خود را با ما در صفحه اینستاگرام SKP به اشتراگ بگذارید؛

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

/ 5. تعداد رای:

جدیدترین مقالات آموزشی

تقویم آموزشی SKP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
منو