شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

بررسی عملکرد سنسور دمای آب کله قهوه‌ ای

بررسی عملکرد سنسور دمای آب کله قهوه‌ ای

فهرست مطالب

سنسورهای دمای آب خودرو یا سنسورهای دمای مایع خنک کننده به دو دسته NTC و PTC تقسیم می‌شوند. که در این مطلب قصد داریم به سنسور دمای آب کله قهوه‌ ای که از نوع PTC است بپردازیم. با ثمین خودرو همراه باشید؛

بررسی عملکرد سنسور دمای آب کله قهوه‌ ای

کلمه PTC مخفف Positive Temperature Coefficient می‌باشد. یعنی سنسورهایی که وقتی دما بالا می‌رود مقاومت این سنسورها هم بالا می‌رود.

سنسورهای دمای آب که به آن‌ها مهره آب هم گفته می‌شود، شامل رنگ‌های مختلفی هستند. که سنسورهای NTC شامل: کله سبز، کله آبی، کله مشکی، کله خاکستری، کله بنفش و سنسور PTC شامل کله قهوه‌ای هستند.

سنسور دمای آب کله قهوه‌ای در پژو ۴۰۵ های قدیمی یعنی خانواده‌ی خودروهای XU7 تا اوایل سال ۱۳۸۴ و خودروهای زانتیا و پژو پارس ELX استفاده شده است.

این سنسور اطلاعات دمایی را به‌صورت مستقیم به ایسیو منتقل نمی‌کرد بلکه اطلاعات را به یک ایسیو واسط به نام یونیت فن انتقال می‌داد، که یونیت فن اطلاعات این سنسور را آنالیز می‌کرد و فن‌ها را راه‌اندازی می‌کرد.

پس باید توجه داشته باشید که سنسور دمای مایع خنک کننده کله قهوه‌ای فقط برای راه‌اندازی فن به کار برده شده است و با ساسات کردن مرتبط نیست. بلکه سنسور دمای آب کله سبز وظیفه‌ی ساسات کردن را بر عهده دارد.

از شما دعوت می‌کنیم که ویدیو زیر را که مربوط به سنسور دمای آب کله قهوه‌ ای است تماشا فرمایید.

اگر علاقه من به تماشای ویدیوهای بیشتر هستید می‌توانید کانال تلگرام و کانال آپارات SKPPART را دنبال کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

جدیدترین مقالات آموزشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا