حذف سنسور میل سوپاپ با ریمپ+ویدیو

حذف سنسور میل سوپاپ با ریمپ

فهرست مطالب

حذف سنسور میل سوپاپ (سنسور میوقعیت میل بادامک) کار درستی است یا نه؟

در ویدیو زیر به شما میگوییم که حذف سنسور میل سوپاپ چه عواقبی می‌تواند در خودرو داشته باشد.

با توجه به سوالات شما درخصوص حذف کردن یا حذف نکردن سنسور میل سوپاپ با ریمپ ایسیو در سیستم انژکتور باید خدمت شما دوستان عزیز نکته ای را یادآور شویم.
چرخه کاری سیستم به این صورت است که در سیکل کاری موتور، سنسور دورموتور وظیفه‌ی تعیین موقعیت میل لنگ را دارد. که ایسیو میتواند تشخیص دهد که سیلندر یک و چهار در چه موقعیتی قرار دارند. اما ایسیو نمیتواند متوجه شود که کدام سیلندر در تراکم و کدام سیلندر در مرحله تخلیه است.

از این رو پاشش سوزن ها را به صورت نیمه ترتیبی انجام میدهد. مثلا سیلندرهای یک و چهار باهم و سیلندر های دو و سه باهم پاشش می‌کنند. اما در خودروهای جدیدتر با ایسیو گروه زیمنس و SSAT اس اس ای تی که مجهز به سنسور موقعیت میل سوپاپ هستند، مشخص کردن تراکم و تخلیه سیلندر یک و چهار بر عهده سنسور میل سوپاپ هست و ایسیو به کمک اطلاعات دریافتی از این سنسور پاشش سوزن ها را به صورت ترتیبی انجام میدهد.

البته این حالت بستگی به استراتژی نرم‌افزاری ایسیو هم دارد که هر ایسیو به لحاظ نرم‌افزاری برنامه متفاوتی دارد.
در صورت حذف سنسور میل سوپاپ، در خودرویی که از این سنسور بهره می برد و یا در صورت خراب شدن این سنسور، ایسیو دیگر نمیتواند سیلندر ها را از هم تشخیص بدهد و به ناچار پاشش سوزن ها را به صورت نیمه ترتیبی انجام میدهد.

دوستان عزیز خیلی از تعمیرکاران درصورت مشاهده خطای این سنسور، اقدام به حذف سنسور میل سوپاپ میکنند و ادعا می کنند که هیچ تاثیری در میزان مصرف سوخت ندارد.

برای اینکه مطمئن شویم حذف شدن این سنسور تاثیری در مصرف سوخت دارد یا نه باید توسط ابزارهای اندازه گیری دقیق این کار را انجام دهیم (مثل دستگاه پنج گاز و واید بند و….).

نظرات خود را با ما در صفحه اینستاگرام SKP به اشتراگ بگذارید؛

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

/ 5. تعداد رای:

جدیدترین مقالات آموزشی

تقویم آموزشی SKP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
منو