شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

تفاوت کمپرسور کولر حجم ثابت و حجم متغیر

تفاوت کمپرسور کولر حجم ثابت و حجم متغیر

فهرست مطالب

در دهه های اخیر، با پیشرفت فناوری در صنعت خودروسازی، سامانه های تهویه و تبرید هوا در خودروها نیز بهبود یافته است. کمپرسور کولر، به عنوان قلبی اصلی در سیستم تهویه و تبرید خودرو، نقش حیاتی را در ایجاد راحتی و ارتفاع کیفیت هوای داخلی دارد.

در این مقاله ” تفاوت کمپرسور کولر حجم ثابت و حجم متغیر “، به بررسی تفاوت‌ها و مزایا و معایب کمپرسور کولر حجم ثابت و کمپرسور کولر حجم متغیر در خودروها می‌پردازیم. همچنین، سوالات متداول در این زمینه نیز پاسخ داده خواهند شد.

اگر با کمپرسور کولر خودرو آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم مقاله ” آشنایی با کمپرسور کولر خودرو و اجزای آن ” را ابتدا مطالعه کنید.

آشنایی با کمپرسور کولر حجم ثابت

کمپرسور کولر حجم ثابت یک سیستم ساده تر و معمول تر است. در این سیستم، کمپرسور کولر به طور پیوسته هوای خارجی را فشرده می‌کند و به ردیفی از لوله ها درون خودرو هدایت می‌کند. توزیع هوای سرد در سیستم تهویه و تبرید با تغییر سرعت فن کنترل می‌شود. از مزایای کمپرسور کولر حجم ثابت می توان به قیمت مناسب تر، ساختار ساده و دوام بیشتر اشاره کرد. با این حال، مصرف انرژی بیشتر و عدم تنظیم دقیق دمای خروجی از عیوب آن است.

آشنایی با کمپرسور کولر حجم متغیر

کمپرسور کولر حجم متغیر با استفاده از تکنولوژی پیشرفته تری عمل می‌کند. در این سیستم، کمپرسور کولر خودرو با توجه به نیاز حرارتی و تبریدی خودرو، به طور خودکار حجم فشرده شده هوا را تنظیم می کند. با این کار، مصرف انرژی کاهش می یابد و راننده می‌تواند دمای دلخواه خود را تنظیم کند. این نوع کمپرسور اغلب با استفاده از سنسورها و نرم افزارهای پیشرفته کنترل می شود. یکی از عیوب آن می تواند قیمت بالاتر و پیچیدگی بیشتر نسبت به کمپرسور حجم ثابت باشد.

ویدیو: تفاوت کمپرسور کولر حجم ثابت و حجم متغیر

مشاهده این ویدیو در صفحه اینستاگرام SKPPART.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا