شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

رفع ایراد خطای دائم دمای آب در ایسیو s2000

رفع ایراد خطای دائم دمای آب در ایسیو s2000

فهرست مطالب

خطای دائم دمای آب در ایسیو s2000 یکی از ایرادات شایع در این نوع ایسیو می باشد. این خطا در اثر قطع شدن پایه منفی از ECU به وجود می آید. در واقع قطع شدن پایه های منفی که در ایسیو مرتبط با دمای آب است باعث به وجود آمدن این خطا می گردد.

بهترین راه رفع ایراد خطای دائم دمای آب در ایسیو s2000

برای رفع خطای دائم دمای آب در ایسیو s2000 در اکثر مواقع می بایست که پایه های M1D4 و M1A3 توسط یک سیم نازک به هم لحیم شوند. توجه کنید  که خطای ماشین در این موارد خطای دمای آب است که در دیاگ به ما نشان داده می شود و اصلا روشن نمی شود. به شکل زیر نگاه کنید، یک سوکت سه تایی مربوط به ایسیو S2000 است که در داخل سوکت به سه ردیف پین به صورت افقی قرار گرفته است.

هر کدام از ردیف های افقی و عمودی یک نام مخصوص به خود را دارند. ردیف های افقی دارای شماره بوده و کنار پین ها شماره گذاری شده است. در کنار ردیف های عمودی نیز یک نام قرار گرفته است.

محل پین ها را بخوانید تا بر طبق دستورالعمل ارتباط بین سوکت ها را برقرار کنید. سه سوکت در ECU S2000 وجود دارند که هر یک دارای یک نام مشخص هستند. سوکت مشکی M1، سوکت قهوه ای CP و سوکت طوسی M2 می باشد.

۲۴ پین دارد: M1

۲۴ پین  دارد: CP

۲۴ پین دارد: M2

همیشه در ایسیوهای ساژم قبل از اقدام به تعمیر حتما منفی های هر کانکتور را بررسی کنید.

همانطور که در شکل بالا مشخص است در هر سوکت، ستون ها با یک شماره و سطرها با یک نام مشخص شده اند. ردیف وسط اسم ندارد و برای نام گذاری آن از یک روش استفاده می کنیم. اینگونه که اگر از سمت بالا به پایین حرکت کنیم از آنجا که شماره سطر اول ۱ است، پس سطر وسط۲ می شود و حالا اگر به صورت برعکس از پایین به سمت بالا حرکت کنیم شماره سطر پایین ۴ است. بنابر این شماره سطر وسط ۳ می گردد.

پس پین های سطر وسط دو اسمی می شوند هم ۲و هم ۳. حال در ابتدای مقاله گفتیم برای رفع ایراد خطای دائم دمای آب در ایسیو s2000 باید M1D4 به M1A3 وصل شود. M1 اشاره به سوکت مشکی اول دارد. D اساره به ستون D و شماره ۴ اشاره به ردیف ۴ دارد.

توجه شود که عملیات لحیم کاری می بایست که داخل ایسیو انجام گیرد به عبارت دیگر قبل از سوکت.در ایسیو ساژم در سوکت M2 ردیف چهارم پین ندارد.

برق ایسیو ساژم:

برق مثبت اصلی M1A4

برق منفی اصلی M1H4

برای یادگیری تعمیرات ایسیو، می توانید در دوره آموزش تعمیرات ECU آموزشگاه فنی و حرفه ای ثمین خودرو شرکت کنید. توجه داشته باشید، تعمیرات ECU خودرو نیازمند توجه به نکات مهمی است که می‌تواند برای بهبود عملکرد و حفظ امنیت خودرو بسیار حائز اهمیت باشد.

مشاهده ویدیوهای آموزش تعمیر ایسیو در صفحه اینستاگرام SKPPART.

مشاهده ویدوهای آموزش تعمیر ECU در صفحه روبینو SKPPART.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

جدیدترین مقالات آموزشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا