شرکت ثمین خودرو پویا- قطعات یدکی خودرو

021-66844477

لوگو شرکت ثمین خودرو پویا

5 ابزار ضروری که هر راننده باید همراه خود داشته باشد

5 ابزار ضروری که هر راننده باید همراه خود داشته باشد

فهرست مطالب

نگه داشتن مجموعه کوچکی از ابزارهای ساده اما در عین حال ضروری در صندوق عقب خودرو، احتمال تبدیل شدن یک مشکل کوچک به دردسر بزرگ را برای شما به شدت کاهش می دهد. هر یک از 5 ابزاری که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم خودرو خریداری کرنید. علاوه بر این، تقریباً هر کسی می تواند از آنها برای انجام تعمیرات یا تنظیمات ساده در وسیله نقلیه خود استفاده کند. در ادامه با ثمین خودرو همراه باشید؛

گیج فشار باد تایر

گیج فشار باد تایر

فشارسنج تایر اطمینان می دهد که لاستیک های شما با ظرفیت مناسب پر شده اند. اگر لاستیک کم باد است، نشتی آهسته دارید، یا مجبور به تعویض لاستیک زاپاس خود پس از پنچر شدن هستید، یک گیج ساده تایر به شما کمک می کند تا لاستیک را با فشار باد مناسب باد کنید. گیج‌های فشار تایر با اندازه‌گیری نیروی هوای خروجی تایر در هنگام اتصال به شیر کار می‌کنند. رایج ترین نوع گیج لاستیک، یک سیلندر کوچک با زبانه ای است که با اتصال گیج به لاستیک به بیرون خارج می شود.

اندازه گیری فشار لاستیک شما برابر است با نزدیکترین افزایش به پایه گیج. فشارسنج های دیجیتالی تایر نیز بسیار رایج هستند و اندازه گیری دقیق تری از فشار باد را ارائه می دهند. اکثر پمپ بنزین‌ها، فروشگاه‌های رفاهی و فروشگاه‌های لوازم خودرو دارای فشارسنج تایر با قیمت مناسب هستند.

آچار چرخ

یک آچار چرخ یا آچار مهره، به طور معمول در کیت لاستیک یدکی هر وسیله نقلیه گنجانده شده است. با این حال، تعمیرات عجولانه کنار جاده اغلب باعث می شود که این ابزار ضروری در جای خود قرار نگیرد. اگر آچار چرخ ندارید، به سادگی نمی توانید لاستیک را تعویض کنید.

آچار چرخ‌ها به گونه ای طراحی شده اند که با مهره هایی مطابقت داشته باشند که چرخ شما را به محور خودروی شما می بندند. بررسی کنید که آیا وسیله نقلیه شما یکی از این آچارهای ویژه را در کیت تعویض لاستیک خود دارد یا خیر. در غیر این صورت، ضروری است که یکی را برای نگهداری در ماشین خود خریداری کنید.

هر فروشگاه لوازم خودرو یا ابزار فروشی، آچار چرخ را به فروش می‌رسانند. این ابزار برای هر راننده ای ضروری است و هنگام پنچر شدن تایر به شما خیلی کمک می‌کند.

کابل جامپر (کابل باتری به باتری)

کابل های جامپر (کابل‌های مناسب باتری به باتری) باید در صندوق عقب هر خودرویی باشد. داشتن مجموعه ای قابل اعتماد از کابل های جامپر از گیر افتادن شما توسط باتری مرده جلوگیری می کند و حتی به شما امکان می دهد به سایر رانندگانی که ممکن است با آنها برخورد کنید کمک کنید.

همیشه اطمینان حاصل کنید که کابل های جامپر شما در شرایط خوبی قرار دارند و هیچ زنگ زدگی روی گیره ها یا سوراخ های پوشش لاستیکی روی کابل وجود ندارد. خرید یک جفت کابل جامپر با طول حداقل ۱ تا ۱/۵ متر عاقلانه است. یک جفت کابل جامپر شاید ارزش چندانی نداشته باشد، اما زمانی که باتری شما تمام شود ارزش بسیار زیادی را دارد.

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی چهارسو و پیچ گوشتی سر صاف (دوسو) دو ابزار ارزان قیمت و کوچک هستند که باید همیشه در داخل وسیله نقلیه خود نگهداری کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی باید چراغ جلو را عوض کنید، باتری را بردارید یا برف پاک کن را عوض کنید. همچنین، یک مجموعه جداگانه برای خانه و وسیله نقلیه خود بخرید تا در صورت نیاز مجبور نباشید به دنبال آن‌ها بگردید.

تسمه، سیم بُکسل یا زنجیر

طول طناب یا زنجیر یا تسمه بکسل هزاران کاربرد برای راننده معمولی یا حرفه‌ای دارد. اگر خودرویتان خراب شود و در راه بمانید، داشتن یک طناب محکم یا یک بند بکسل به یک دوست خوب این امکان را می دهد که وسیله نقلیه شما را به خانه یا نزدیکترین تعمیرگاه بکسل کند و از پرداخت صورت حساب گرانقیمت خودروبر یا یدک کش جلوگیری کند. همچنین برای حمل بار هم می توانید از این وسیله استفاده کنید.

چند ابزار که ساده می تواند هر راننده ای را از گرفتاری نجات دهد

پنج ابزار معرفی شده در بالا، برای هر کسی که وسیله نقلیه دارد ضروری است. یک روز برای خرید این اقلام وقت بگذارید و مطمئن شوید که در مکانی در وسیله نقلیه خود نگهداری کنید که در صورت نیاز به آنها به راحتی قابل دسترسی باشد. این 5 ابزار اهداف زیادی را دنبال می کنند و شما را قادر می سازند تا بسیاری از تعمیرات ساده و کارهای تعمیر و نگهداری معمول را به تنهایی انجام دهید.

منبع: https://driving-tests.org

نظرات خود را درباره پست (5 ابزار ضروری که هر راننده باید همراه خود داشته باشد) با ما در صفحه اینستاگرام SKP به اشتراگ بگذارید؛

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

جدیدترین مقالات آموزشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا