روش های برنامه ریزی ایسیو بوش ME 7.4.4

روش های برنامه ریزی ایسیو بوش ME 7.4.4

فهرست مطالب

نحوه برنامه ریزی ایسیو همیشه دغدغه کسانی است که ریمپ ایسیو و یا تعمیرات نرم افزاری ایسیو انجام می‌دهند. هر ایسیو خودرو بنا بر سخت افزار مورد استفاده در آن ممکن است نحوه ی برنامه ریزی متفاوتی را دارا باشد. در آموزشگاه ثمین خودرو پویا تمام روش های موجود برای برنامه ریزی ایسیو های مختلف در دوره آموزشی کار کردن با تی ان ام آموزش داده می‌شود.

قصد داریم دو روش برنامه ریزی رایج در ایسیو های مختلف را بر روی ایسیو بوش ME7.4.4 اجرا کنیم تا با نحوه برنامه ریزی ایسیوها آشنا شوید. بسیاری از ایسیو های خودرو های مختلف را می‌توانید با همین روش برنامه ریزی کنید.

در این مقاله به صورت کامل برنامه ریزی ایسیو بوش ME 7.4.4 به صورت ویدیویی آموزش داده شده. پیشنهاد میکنیم تا انتهای مطلب با SKP همراه باشید؛

نحوه جی تگ (JTAG) کردن ایسیو بوش ME 7.4.4

در ابتدا باید گفته شود برای جی تگ کردن باید چند سیم مشخص را به نقطه های مشخص شده لحیم کنید. برای اینکه اینکار را انجام دهید نیاز به نقشه جی تگ آن ایسیو دارید.

شما می‌توانید در دفترچه راهنمای نرم افزار تی ان ام تمامی نقشه های جی تگ را ببینید و دسترسی داشته باشید که امکان دانلود دفترچه (لینک دفترچه راهنما تی ان ام) ازاین قسمت هم وجود دارد.

در ویدیو زیر می‌توانید به صورت دقیق مشاهده کنید که چگونه از طریق j-tag برنامه آی سی فلش ECU بوش ME 7.4.4 خوانده می شود و چگونه برنامه جدید را بر روی آی سی پروگرام می‌کنیم.

مراحل جی تگ (J-TAG) کردن ایسیو بوش ME 7.4.4

  • انتخاب قطعه مورد نظر
  • خواندن قطعه
  • ذخیره کردن فایل خوانده شده
  • لود کردن فایل جدید و مورد نظر در صحفه بافر
  • زدن گزینه اجرای خودکار
  • مقایسه با قطعه (اختیاری)‌

در این ویدیو از گزینه اجرای خودکار استفاده کردیم و دیگر نیاز نیست به صورت دستی قطعه را پاک کنیم و از پاک بودن مطمعن شویم و…. با گزینه اجرای خودکار به صورت اتوماتیک تی ان ام برنامه را بر روی ایسیو پروگرام می‌کند.

نحوه برنامه ریزی ایپرام بوش ME 7.4.4 از طریق سوکت دیاگ OBD

برای اینکه بتوانید از طریق OBD ایپرام ایسیو بوش ME 7.4.4 را برنامه ریزی کنید باید آپشن پروگرامر تی ان ام را خریداری کرده باشید. برای انجام این عملیات باید از منو OBD OPTION استفاده کنید و گزینه BSI-ECU EEPROM را انتخاب کنید.

در گذشته قابلیت برنامه ریزی ایپرام از طریق OBD برای ایسیو بوش ME 7.4.4 وجود نداشت و مجبور به جی تگ کردن ایسیو بودیم.

سعی کنید حتما بعد از خواندن محتویات ایپرام فایل را ذخیره کنید تا در شرایط اضطراری بتوانید ایسیو را به حالت اول بازگردانید.

نحوه دانلود ECU بوش ME 7.4.4

در این قسمت قصد داریم از طریق OBD حافظه ی فلش ایسیو بوش ME 7.4.4‌ را بخوانیم و سپس برنامه ی جدید را بر روی ایسیو بریزیم. از همین روش دوستانی که قصد ریمپ کردن خودرو را دارند می‌توانند استفاده کنند تا برنامه را خوانده و سپس ریمپ کنند و برنامه ی اصلاح شده را بر روی ایسیو بریزند.

در ویدیو زیر چون نیازی به فایل خوانده شده نداشتیم فایل را ذخیره نکرده ایم اما شما در صورت نیاز به برنامه اصلی حتما برنامه خوانده شده را ذخیره کنید.

مشاهده ویدیوهای آموزشی رایگان در صفحه اینستاگرام SKPPART

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خودتان ارسال کنید.

/ 5. تعداد رای:

جدیدترین مقالات آموزشی

تقویم آموزشی فروردین ۱۴۰۲

تقویم آموزشی اردیبهشت ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
حساب کاربری من
منو